FISTtheory

 

Badošanās - attīra ķermeni un garu.


Badošanās ir viena no dabīgās terapijas formām. Tā ir viena no drošākajām un nekaitīgākajām metodēm, ja tiek pareizi pielietota. Badošanās - tā ir cīņa starp saprātu un miesu. Seno laiku gudrie vienmēr ieteica badošanos sava bio-lauka spēcināšanai kā arī, lai attīrītu apziņu un dziedinātu miesu. Badošanās laikā paaugstinās cilvēka prāta spējas. Pastāv uzskats, ka badošanās ārstē dažāda veida un pakāpes slimības.
Badošanos var iedalīt: augļu, dārzeņu, piena un daudzās citās.  Augļu,dārzeņu, piena badošanās - tās ir savdabīgas diētas, kuras nevajadzētu jaukt ar badošanos, tās laikā atsakās tikai no iepriekšminētajiem produktiem. Atkarībā no iemesla kā dēļ uzsākta badošanās var iedalīt: reliģiskā, terapiskā, fizioloģiskā, pataloģiskā, eksperimentālā.

Reliģiskā badošanās jeb gavēnis - tā ir atteikšanās no ēdiena ar mērķi rast dvēselisku apskaidrību un izpildīt reliģisku rituālu. Gavēnis ir tas pats bads tikai vairāk tendēts uz cilvēka motivāciju.Ne visi cilvēki var pakļaut sevi gavēnim, tāpēc ir iespēja vienkārši atteikties no taukainiem ēdieniem, bet arī tāds gavēnis spēj attīrīt prātu un disciplinēt emocijas. Tāpēc arī baznīcas noteiktais gavēnis ārstē dvēseli.

Terapiskā jeb ārstējošā badošanās - pilnīga atturēšanās no pārtikas, bet ne no ūdens, ar mērķi stiprināt, atjaunot, uzlabot veselību.

Badošanās radītie efekti dalās - ietekmē uz bioloģisko lauku un cilvēka fizisko ķermeni.
Kad cilvēks uzsāk badošanos - gavēni - organismā notiek daudzas pārmaiņas. Pirmā no pārmaiņām - mainās gravitācijas enerģija, kas izpaužās kā ķermeņa svara samazināšanās dienu no dienas. Samazinās siltuma izdalīšanās organismā, jo enerģijas, kura tika iegūta no uztura sagremošanas, sadalīšanās, izvadīšanas procesiem, vairs nav. Vielmaiņa strauji palēlinās un siltums izstrādājas daudz mazāk. Tāpēc  parādās salšanas pazīmes.
Tam seko ūdens iztvaikošana organismā - āda var kļūt sausa un plaisāt.
Fizioloģiskie procesi sāk norisināties daudz lēnāk. Badošanās sākumā var paradīties sirds aritmija. Vēlāk viss nolīdzinās un pat uzlabojas, kas izpaužas kā palielināta aktivitāte.
Tiklīdz cilvēks pilnībā atteicies no uztura, organisms sāk ņemt barības vielas no iekšējām rezervēm. Šī procesa laikā notiek pH līmeņa izmaiņas uz skābo vidi, bet palielinātais skābuma līmenis nepārsniedz pieļaujamo normu. Skābā vidē aktivizējas fagocīti un daļa enzīnu, kuri iznīcina novājinātos audus un visu nevajadzīgo organismam.
Šie procesi iedarbina mehānismu, kas attīra organismu no indēm, novājinātiem un pataloģiski izmainītiem audiem. Rezultātā normalizējas organisma mikroflora ( 6-10 badošanās diena).

 

Badošanās sezonālajā ciklā.

Badošanos derētu uzsākt ievērojot dabas bioloģiskos ritmus. Enerģētiskais faktors daudz spēcīgāk parādās laikā, kad saules sistēma ieiet uguns stihijā, t.i. lauvas, auna un strēlnieka zīmēs. Badoties šajos periodos ir daudz vieglāk un efektīvāk, ne velti gavēņa laiks sakrīt ar šiem periodiem. Vasarā ir grūtāk badoties, bet badošanās norisinās daudz labāk, ziemā - pretēji - vieglāk, bet ne tik efektīvi.

 

 


Kā izmantot Mēness ciklu savā labā?

Mēnes cikls ir pats svarīgākais, t.i. tajā ir dienas un periodi, kad organisms pats attīrās, un dienas un periodi, kad badoties nav ieteicams. Ja jūs badojaties ievērojot Mēness fāzes jums ir garantēti panākumi.

Badošanās līdz septiņām diennaktīm jāuzsāk otrajā un ceturtajā Mēness cikla fāzē. Šajā laikā organisms attīrās pats no sevis, bez īpašas jūsu līdzdalības. Badošanos vairāk par septiņām dienām piemērojiet tā, lai tā iekļautos otrajā un ceturtajā fāzē. Badošanos vairāk par četrpadsmit dienām plānojiet tā, lai tās nobeigums sakristu ar Mēness cikla sākumu. Šajā periodā organisms dabiskā ceļā uzsāk dzīvībai svarīgus procesus un jūs bez mazākajām grūtībām ieiesiet šī Mēness cikla ritmā.

Vienas diennakts un pusotras diennakts atturēšanās no ēdiena vislabāk uzsākt vienpadsmitajā dienā pēc jauna Mēness un vienpadsmitajā dienā pēc pilnmēness.

 

24 stundu badošanās - jāuzsāk pēc šīs dienas brokastīm, līdz nākamās dienas brokastīm. Nav ieteicams badoties periodā no vienas dienas vakariņām, līdz nākamās dienas vakariņām. Šajā laikā var dzert ūdeni - parastu destilētu, vārītu, pēc vēlēšanās. Cilvēkiem, kuriem tas šķiet par smagu, var ieteikt destilētam ūdenim pievienot 1/3 tējkarotes medus vai 1 tējkaroti citrona sulas. Šie piejaukumi darbojās kā toksisko vielu šķaidītāji.

36 stundu badošanās - jāuzsāk pēc vakariņām un jābeidzas ar attiecīgās dienas brokastīm.

42 stundu badošanās - jāuzsāk pēc vakariņām un jābeidz attiecīgās dienas divpadsmitos ar ēdienreizi.

 

Badošanos nobeidz un atsāk uztura uzņemšanu ar to, ka attīra mēli un stimulē organisma sagremošanas funkciju ar šādu paņēmienu - maizes garoziņu apsmērē ar ķiploku, kārtīgi sakošļā un izspļauj. Mēle būs attīrījusies un atguvusi rozā nokrāsu, bet papildus dedzinošā garša stimulēs gremošanas orgānu darbību.

 

Nevajadzētu pēc badošanās pārtraukšanas uzsākt ēdiena uzņemšanu ar tādiem produktiem kā gaļa, piens, siers, sviests, zivs, kā arī rieksti un sēklas. Var dzert ābolu - biešu sulu vai burkānu, tas atkārtoti attīrīs aknas un žultspūsli vai arī var izmantot zāļu tēju novārījumu ar medu. Badošanās laikā nedrīkst smēķēt, lietot alkoholu, nēsāt sintētisku apģērbu.

Jauniem cilvēkiem ķermeņa attīrīšanās paprasa daudz mazāk laika nekā gados vecākiem.


Avots: Г.П.Малахов "Голодание"



2010-05-23 06:36  |  Skatīts: 7537x         Ieteikt draugiem

Atpakaļ